III Edycja niegasnącej – 4 godzinnej sztafety pływackiej w nowosądeckim MOSiRze

6 stycznia

6 stycznia

6 STYCZNIA mosIR C.D
[Podegrodzie]: Pastuszkowe kolędowanie

Podegrodzie -Pastuszkowe_kolędowanie na 3101-0102 z 29122014Od 31 stycznia do 1 lutego 2015 roku na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu spotkają się uczestnicy 18. PASTUSZKOWEGO KOLĘDOWANIA – Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych.

Spotkania są ostatnim etapem kilkunastu powiatowych i regionalnych przeglądów, odbywających się na terenie całego kraju. Podczas konkursu zobaczyć można wszystkie tradycyjne formy kolędowania począwszy od grupy z gwiazdą, poprzez grupy z turoniem, z konikiem, z szopką, Draby, Szczodroki, Nowolecięta, Trzej Królowie po spektakularne widowiska zwane Herodami. Niezwykły klimat towarzyszący konkursowi tworzą barwne stroje, archaiczne życzenia i pastorałki oraz muzyka, która często towarzyszyła kolędnikom. W spotkaniach przewidziany jest udział maksymalnie 30 grup kolędniczych reprezentujących różne grupy etnograficzne.

Podczas PASTUSZKOWEGO KOLĘDOWANIA odbywają się spotkania warsztatowe Komisji Artystycznej z kierownikami i opiekunami grup kolędniczych. Stwarzają one możliwość wymiany doświadczeń, skorzystania z porad i konsultacji specjalistów w dziedzinie obrzędowości bożonarodzeniowej i noworocznej.

Szczegółowych informacji dotyczących przeglądu udziela Anna Turewicz – koordynator;
tel. 18 448 26 05, fax. 18 448 26 11, email: a.turewicz@mcksokol.pl
/źródło MCK SOKÓŁ/
[Krynica]: Noworoczny koncert w Krynicy

Najpiękniejsze utwory nawiązujace do wielkiej twórczości kompozytorów z rodziny Straussów – arie, duety, pieśni neapolitańskie w wykonaniu solistów; Joanny Horodko, Bogusława Bidzyńskiego i Piotra Rafałko z towarzyszeniem Krynickiej Orkiestry Zdrojowej pod dyrekcja Mieczysława Smydy.

Koncerty odbędą się 1 stycznia 2015 r., w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy Zdroju o godzinie 16.00 i 19.00.
Bilety w cenie 70 zł można nabyć w Kasie Kina Cyfrowego Centrum Kultury, ul. Piłsudskiego 19 w Krynicy.
Informacje pod numerem 509 373 116

1 stycznia

1 stycznia
Po-widoki – wystawa Mai Kitajewskiej, Karoliny Ptaszkowskiej, Agnieszki Rogóz

9 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii SOKÓŁ na wernisaż wystawy prac autorstwa Mai Kitajewskiej, Karoliny Ptaszkowskiej, Agnieszki Rogóz pt. PO-WIDOKI. Wystawa trwać będzie do 15 lutego 2015 roku. Baśniowość, pejzaż sensualny, metafizyczny, wręcz surrealny, nie widoki konkretnych miejsc lecz ich aura trzy autorki – dwie Nowosądeczanki – Karolina Ptaszkowska i Agnieszka Rogóz oraz jedna Warszawianka – Maja Kitajewska prezentują swoje oniryczne prace na wystawie PO-WIDOKI w Galerii SOKÓŁ w Nowym Sączu.
/źródło: MCK Sokół Nowy Sącz/

9 stycznia

9 stycznia
[Podegrodzie]: Gminny Przegląd Grup Kolędniczych

Kolędnicy – jak nakazuje tradycja w świat wyruszali w Szczepana czyli w drugi dzień Świat Bożego Narodzenia i kolędowali aż do 6 stycznia . Weseli i kolorowi w mroźne wieczory śpiewali radosne pastorałki o Narodzeniu Pana i życzyli gospodarzom urodzaju i wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Nosili z sobą snopek lub samo ziarno, które, na szczęście i pomyślność, rozrzucali w odwiedzanych domach.Pierwsze zapiski o kolędnikach pochodzą z XVI w., choć znawcy obrzędowości uważają że chodzenie po kolędzie praktykowano już w średniowieczu. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia GOK-u w Podegrodziu. 4 stycznia od godziny 14.00 będziecie mogli Państwo podziwiać grupy kolędnicze z całej gminy.

4 stycznia 2015

4 stycznia 2015
III Halowy Międzynarodowy Turniej w Piłce Nożnej Kobiet

Klub Sportowy „Starówka” Nowy Sącz zaprasza na III Halowy Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet, który odbędzie się w dniu 10 stycznia 2015 roku, w Hali Widowiskowo – Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu przy ul. Nadbrzeżnej 34.  Rozpoczęcie imprezy o godzinie 10.00.

10 stycznia

10 stycznia

Uczestnicy:
KS „Starówka” Nowy Sącz,
TJ „Sokol” Bodiky ,
KS „Bronowianka” Kraków ,
Akademia Kolejarza ,KS „Prądniczanka” Kraków,
AZS UJ Kraków,
CF „Partizan” Bardejov,
KS „Rysy” Bukowina Tatrzańska,
LKS Szaflary,
MKS „Tuchovia”Tuchów
[Piwniczna]: Pijalnia Artystyczna zaprasza na Świateczne kolędowanie

29 grudnia o godzinie 18.00 w Pijalni Artystycznej w Piwnicznej Zdroju będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu sopranistki Joanny Nawrot, przy akompaniamencie Piotra Zagórskiego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

29 grudnia

29 grudnia
[Krynica]: Świąteczno – Sylwestrowe atrakcje na Górze Parkowej. Polskie Koleje Linowe zapraszają.

27 - 31 grudnia

27 – 31 grudnia

Już niedługo Krynica-Zdrój zmieni się w rodzinne centrum rozrywki. W dniach od 27 grudnia 2014 r. do 4 stycznia 2015 r. zapraszamy wszystkich na Górę Parkową. Na wszystkich odwiedzających czekać będzie doskonała rozrywka. Najmłodsi wezmą udział w ciekawych konkursach i zabawach, dla starszych przygotowano wiele Sylwestrowych niespodzianek. Od 27 grudnia do 4 stycznia (za wyjątkiem Sylwestra i Nowego Roku) na szczycie Góry Parkowej na najmłodszych czekać będą nielada atrakcje. Prosto ze śnieżnej Finlandii do Krynicy zawitają urokliwe renifery o imionach Rudolf i Nico. Będą pomieszkiwać w specjalnej zagrodzie na samym szczycie Góry Parkowej. Będzie można zrobić sobie zdjęcia (w cenie 5 zł) oraz otrzymać drobne upominki od Mikołaja który przybędzie wraz ze swoimi Elfami. Atrakcje dostępne będą w godzinach 10:00-18:00. W Sylwestra 31.12.2014 r. na liczne atrakcje mogą liczyć zarówno dorośli jak i dzieci. Zabawa Sylwestrowa dla dzieci rozpocznie się o godzinie 11:00 rano w dniu 31 grudnia 2014 r. Przygotowane zostały gry, zabawy, przebieranki i animacje. W samo południe wspólnie z dziećmi powitamy Nowy Rok. W górę wystrzelą konfetti, serpentyny i różnokolorowe balony. Cała zabawa będzie trwała do godziny 14:00. Wstęp dla dzieci będzie bezpłatny. Na godzinę 20:00 zaplanowano początek sylwestrowej zabawy. Będzie można potańczyć przy muzyce na żywo i w miłej atmosferze przywitać Nowy 2015 Rok. O północy niebo rozbłyśnie tysiącami świateł i każdy będzie mógł podziwiać wspaniałe widowisko pirotechniczne. Kolej linowo-terenowa na Górę Parkową w dniu 31.12.2014 r. będzie czynna od godziny 10:00 dnia 31.12.2014 r. do 5:00 rano dnia 1.01.2015 r.

Góra Parkowa w Krynicy –Zdroju (742 m) to szczyt w Paśmie Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim. Jest jednym z głównych terenów rekreacyjnych, spacerowych i sportowych miasta Krynica-Zdrój.
Na Górze Parkowej jest sześćdziesięciohektarowy Park Zdrojowy z licznymi ścieżkami spacerowymi i altankami, trzy stawy, ścieżka zdrowia, dwa szlaki turystyczne. Popularnym miejscem wypoczynkowym jest Polana Michasiowa. Na szczyt można wyjechać kolejką linowo-terenową wybudowaną w 1937. Jest to pierwsza w Polsce i najstarsza kolej linowo-terenowa. Na szczycie jest punkt widokowy, Rajskie Zjeżdżalnie, restauracja i wyciąg narciarski przystosowany dla dzieci.

/źródło: www.krynica-zdroj.pl/
Klub Miłośników Muzyki Progresywnej zaprasza – Lacrimosa – „The Live History”

2 Lacrimosa-LogoLacrimosa – szwajcarska grupa muzyczna powstała 1990 roku z inicjatywy niemieckiego multiinstrumentalisty i wokalisty Tilo Wolffa, który wcześniej publikował wiersze w niemieckich czasopismach muzycznych . Nazwa projektu nawiązuje do utworu przedostatniej części sekwencji z Requiem d-moll (KV 626) autorstwa Wolfganga Amadeusza Mozarta, zatytułowanej „Lacrimosa” co oznacza „pełna łez”, „opłakana”, „żałosna”.
Tilo_WolffZespół początkowo w swej twórczości prezentował muzykę z gatunku dark wave, na przestrzeni lat zmieniając styl i nawiązując do takich gatunków jak rock gotycki, gothic metal, metal symfoniczny oraz muzyka poważna. Pierwsze wydawnictwo grupy Clamor ukazało się jeszcze w 1990 roku jako solowy album Wolffa. Aby zapewnić sobie całkowitą niezależność i twórczą wolność w dalszej pracy,w 1991 roku Wolff założył własną wytwórnię płytową Hall of Sermon, która wydaje wszystkie wydawnictwa grupy, a także jego projektu solowego o nazwie Snakeskin.
5363653_326x475Również w 1991 roku ukazał się pierwszy album pt. Angst, a w 1992 roku – drugi: Einsamkeit, a wraz z nim pierwsza innowacja w brzmieniu – zastosowanie gitary elektrycznej. W roku 1994 do zespołu dołączyła fińska wokalistka i instrumentalistka Anne Nurmi, współzałożycielka grupy muzycznej Two Witches, towarzyszącej jako support zespołowi Lacrimosa w trasie koncertowej promującej płytę Satura. W 1995 roku ukazał się album Inferno zrealizowany z udziałem Barmbek Symphony Orchestra.
800px-Lacrimosa_2005_-_Anne_NurmiW 1997 roku zespół wydał piąty w swym dorobku studyjny album Stille. Po premierze Lacrimosa ruszyła w dużą trasę, odwiedzając m.in. Meksyk oraz Francję. Zapisem tego wydarzenia było wydane w 1998 roku pierwsze wydawnictwo koncertowe Live. Do realizacji płyty Elodia z 1999 roku Lacrimosa zaprosiła Londyńską Orkiestrę Symfoniczną, a także muzyków z hamburskiej Staatsoper oraz chór The Rosenberg Ensemble.

2 Lacrimosa_2005_-_Tilo_WolffTę gotycko – metalową operę w 3 aktach stworzyło ponad 180 osób a całość jest konceptem opowiadającym o gasnącej miłości i wierze w jej odrodzenie. W 2000 roku Lacrimosa obchodziła swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji wydano DVD The Live History, stanowiące pełną historię zespołu w koncertowym skrócie. http://pl.wikipedia.org/

2 Lacrimosa_1.10.2012_Hirsch,_Nürnberg_04Na projekcję tego właśnie DVD zaprasza Klub Miłośników Muzyki Progresywnej – 30 grudnia br. (wtorek) o godz. 18.00 do Sali Kameralnej MOK w Nowym Sączu, Al. Wolności 23.

Wstęp wolny.

/źródło: MOK Nowy Sącz/
Sądecka Biblioteka Oddział dla Dzieci zaprasza na międzyświąteczne zajęcia

27 , 29 i 30 grudnia zapraszamy na międzyświateczne zajęcia dla dzieci organizowane przez Sądecka Bibliotekę Publiczną w Oddziale dla Dzieci przy ulicy Lwowskiej 21.
Udział w zajęciach należy zgłosić telefonicznie pod numerem 18 441 37 10 lub 443 81 39.

27, 29, 30 grudnia

27, 29, 30 grudnia