[Grybów]: II Pieszo – Rowerowy Rajd Niepodległościowy

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół – Świat Pracy” Oddział w Grybowie zaprasza w dniu 12 listopada na pieszo – rowerowy rajd Niepodległościowy. Szczegóły na plakacie.

12 listopada

12 listopada
Cherry cat in Italy w Słowiku

Cherry Cat in Italy to wokal, gitara, cajon, concertina, ukulele i elektronika w jednym zestawieniu. Kawiarnia Spóźniony Słowik zaprasza na koncert w sobotę 5 listopada o godzinie 19.00.

Bilety 10 zł w przedsprzedaży, w dnu koncertu – 15 zł

5 listopada

5 listopada
Dziady cz. II

W tym roku (2016) przyszedł czas na mickiewiczowskie Dziady część 2. To klasyka polskiego dramatu – nastrojowy obrzęd kojarzony ze Świętem Zmarłych. Tym razem miejscem listopadowej premiery będzie, kultowa już, nowosądecka Kawiarnia „Prowincjonalna”. Występuje więcej czytająco-grających aktorów związanych z radiem. Nad tekstem czuwał i całość wyreżyserował Jacek Mazanec a nad plastyką przedsięwzięcia „pochylił się” Marcin Sarota. Oprawa muzyczna całości to w pełni oryginalne działanie Eweliny Listwan. Warto przyjść 2 listopada o godzinie 23:30 na spektakl 2 części Dziadów Adama Mickiewicza. Takiego wydarzenia teatralnego w Nowym Sączu od dawna nie było.

2 listopada

2 listopada
[Stary Sącz]: No Brothers i REDFORD

W niedzielę 6 listopada zapraszamy do Starosądeckiego Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari  na podwójny koncert No Brothers oraz  REDFORD.

6 listopada

6 listopada

https://www.youtube.com/watch?v=SgcxHf36AIk

https://www.youtube.com/watch?v=Orv6cdgp2iM&feature=youtu.be
Mecz Rugby I Liga

Sądecki Rugby Club Biało – Czarni zaprasza w sobotę 29 października  na mecz I Ligi Rugby ze stołecznym klubem SKRA RKS. Mecz odbędzie się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dzielnicy Zawada, ul. Sportowa 12.

Rozpoczęcie o godzinie 14.00. Wstęp wolny!

29 października

29 października
MKS Sandecja vs. Podbeskidzie Bielsko – Biała

image_pdfimage_print

W ramach 15. kolejki I. ligi piłki nożnej w dniu 29 października 2016 r. MKS Sandecja Nowy Sącz podejmie na własnym stadionie niżej notowany zespół Podbeskidzia Bielsko – Białej. Mecz rozpocznie się o godzinie 16.00 na stadionie om. Ojca Józefa Augustynka w Nowym Sączu ul. Kilińskiego 47.

Bilety:

  • Normalny – 12 zł
  • Ulgowy – 10 zł
  • Kobiety – 5 zł
  • Mieszkańcy gminy Chełmiec – 6 zł (w przedsprzedaży, za okazaniem dowodu osobistego).

29 października

29 października
Weekend 28 – 30 października 2016 r.
ORGANIZACJA RUCHU W REJONACH CMENTARZY NA TERENIE MIASTA NOWEGO SĄCZA W OKRESIE ŚWIĘTA ZMARŁYCH

Na czas Święta Zmarłych tj. w okresie od 29.10.2016 r. do dn. 02.11.2016 r. w rejonach cmentarzy na terenie Miasta Nowego Sącza wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

1.Cmentarz w dzielnicy „Gołąbkowice”.
Na ulicy Lwowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza. Parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ul. Lwowskiej (po stronie cmentarza)  jak również na parkingu pod cmentarzem. Udostępniony będzie również parking GH Gołąbkowice.

2. Cmentarz komunalny.
Ulice Rejtana i Husarska objęte zostaną zakazem zatrzymywania, prędkość zostanie ograniczona do 30 km/,  zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Możliwość parkowania pojazdów na wyznaczonym parkingu przyulicznym wzdłuż ul. Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ul.Śniadeckich, Pierackiego oraz na parkingu przy ul. Pierackiego. Ponadto udostępnione będą parkingi w Zespole Szkół Samochodowych oraz CH Europa II Plaza.

3. Cmentarz w dzielnicy „Zawada”.
Na ulicy Nawojowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza, oraz na odcinku od ul. Krętej do ul. Bora Komorowskiego. Na ul. M. Dąbrowskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ul. Nawojowskiej do ul. B.Prusa). Parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ul. Dąbrowskiej i na znajdujących się w tym rejonie parkingach w rejonie Kościoła i cmentarza.

4.Cmentarz w dzielnicy „Biegonice”.
Na ulicy Nawojowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po prawej stronie od ul. Biegonickiej w kierunku Centrum.Parkowanie pojazdów będzie możliwe na ul. Węgierskiej po stronie cmentarza, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach okalających cmentarz.

5. Cmentarz w dzielnicy „Helena”.
Na ulicy Św. Heleny w rejonie cmentarza zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Na ul. Starowiejskiej zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po jednej stronie, zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał również po jednej stronie ul.Św. Heleny.Parkowanie pojazdów będzie dozwolone na ul. Starowiejskiej od strony cmentarza jak również na ul.Św.Heleny, Jesionowej i Pastwiska.

UWAGA!! W związku z remontem ulicy Kolejowej prosimy o zapoznanie się ze zmianami w organizacji ruchu.

Zamknięcie ul. Kolejowej – etap II i IIa
w związku z kontynuacją remontu na ul. Kolejowej od dnia 17.10.2016 nastąpi zmiana organizacji ruchu polegająca na wyłączeniu z ruchu odcinka ul. Kolejowej od ul. Asnyka do al. Batorego.

ul. Waryńskiego na odcinku od ul. Źródlanej oraz ul. Sienkiewicza od ul. Źródlanej do ul. Kolejowej będą odcinkami o ruchu dwukierunkowym ( w związku z dojazdem dla mieszkańców). Jednocześnie dopuszczony dla ruchu będzie odcinek od ul. Nawojowskiej do al. Batorego  w załączeniu mapa ze zmianą organizacji ruchu

W dni 1 listopada,  jak co roku roku MPK uruchomiło linię autobusową „0” która ułatwi poruszanie się pomiędzy Cmentarzami Miejskimi. Pozostałe autobusy będą kursowały według rozkładu jazdy obowiązującego w niedzielę i święta.

powrot

tam
Urodziny Teatru Nowego

Teatr Nowy w Nowym Sączu ma zaszczyt zaprosić na  I urodziny. Z tej okazji przygotowane zostało mnóstwo atrakcji, wśród nich spektakl: „Ciotka na Wydaniu”, po którym nastąpi spotkanie z aktorami Teatru Nowego. Nie zabraknie urodzinowego tortu oraz innych smakołyków. A po spektaklu odrobina muzyki z Gościem Specjalnym – Zespołem: „Hanka Wójciak i Przyjaciele”.

Rezerwacja: 731 606 627, bilety: 30 zł.

Teatr Nowy, ul. Jagiellońska 36, Nowy Sącz, www.teatrnowysacz.pl

29 października

29 października
[Grybów]: I Bieg Niepodległościowy

Bieganie jest modne, a zwłaszcza jesienią. Na  I Niepodległościowy Bieg w Grybowie zaprasza Miejski Dom Kultury. Szczegółowy program biegów znajdziecie na plakacie oraz na stronie MDK

zgłoszenia telefoniczne po numerem 501 502 284 do dnia 6 listopada

11 listopada

11 listopada